Kurtki motocyklowe na lato – co warto o nich wiedzieć?

Zakup dobrej kurtki motocyklowej jest niezbędny, jeśli ma się mówić o komforcie jazdy na motorze w okresie letnim. Jakie parametry powinna mieć tak kurtka i w jakie detale winna być ona wyposażona?

Ochrona i wentylacja

Kurtka motocyklowa (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kurtki-motocyklowe-12504.html) musi posiadać specjalne, ochronne protektory, które osłonią motocyklistę w trakcie upadku i „ślizgania się” po powierzchni gruntu. Najlepiej, jeśli są one umieszczone na plecach, łokciach i w miarę możliwości na klatce piersiowej. Z drugiej strony warto pomyśleć też o odpowiedniej wentylacji, która zależeć będzie od wyposażenia kurtki w specjalne kanały wentylacyjne. Duża prędkość motoru sprawi, że wymuszony obieg powietrza schłodzi motocyklistę, który przecież porusza się w czarnej odzieży i to latem.

Jak zabezpieczyć się przed deszczem?

Dobrze jest, jeśli kurtki motocyklowe są odpowiednio zabezpieczone przed deszczem. Ochronę tą można realizować poprzez zastosowanie w ich konstrukcji specjalnej membrany, która z jednej strony pozwala skórze oddychać, a z drugiej – chroni ją przed działaniem wilgoci. W membranie powinny zostać umiejscowione specjalne elementy odblaskowe, dzięki którym motocyklista będzie lepiej widoczny na drodze.

Kilka słów podsumowania

Dobrej jakości kurtka motocyklowa to skarb każdego motocyklisty. Bez niej trudno wyobrazić sobie jazdę w deszczu lub w wietrze, ale też… podczas silnego oddziaływania promieni słonecznych. Poza tym kurtka taka jest też pewną oznaką przynależności do określonego, w pewien sposób wyróżniającego się grona.

Comments are closed.