Dodatkowe oświetlenie motocykla

sakwa

Dodatkowe oświetlenie motocykla to kwestia, o której zaczyna rozmyślać prędzej lub później w zasadzie każdy fan jazdy na dwóch kołach. Ma to szczególne znaczenie, gdy nie ograniczamy się do jazdy za dnia lub po dobrze oświetlonych drogach. W dodatkowe oświetlenie motocykla warto zainwestować, gdy jeździsz nocą, po drogach kiepskiej jakości, czy też w terenie, którego nie znasz. Na nieutwardzonych drogach należyta ilość światła jest kluczowa.

Dodatkowe oświetlenie do motocykla

Aktualnie motocyklowe reflektory są coraz bardziej designerskie, przez co zdarza się, że mogą dawać niewystarczającą ilość światła do jazdy w trudniejszych warunkach. Ma to związek z tym, że w wielu przypadkach odbłyśnik jest mniejszy (ze względu na nietypowy kształt samego reflektora) i nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego oświetlenia. 

Co daje dodatkowe oświetlenie motocykla? Przede wszystkim niweluje ciemne plamy na drodze oraz poszerza strumień światła. Dzięki temu znacząco zwiększa się komfort jazdy, ale przede wszystkim jej bezpieczeństwo. Warto zaznaczyć, że dodatkowe oświetlenie jest obowiązkowe, jeśli jeździsz motocyklem wyprawowym.

Oświetlenie motocyklowe – możliwości

Do wyboru są dwa typy akcesoryjnego oświetlenia. Można zakupić lampy dedykowane dla konkretnego modelu motocykla lub zestaw lamp uniwersalnych. Montaż dodatkowego oświetlenia motocyklowego jest w gruncie rzeczy bardzo prosty. Lampy dedykowane montowane są do istniejących elementów maszyny. Z kolei lampy z zestawów uniwersalnych przymocowywane są do gmoli. 

Comments are closed.