Jak wybrać buty motocyklowe?

Wiele osób zastanawia się po co właściwie kupować buty motocyklowe. Wszak ich cena potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Dlatego też niektórzy jeżdżą na motocyklu na motocyklu w zwykłym obuwiu sportowym. Takie buty sprawdzają się do czasu pierwszej, nawet niezbyt groźnej kolizji na drodze. Zwykłe buty spadają nam ze stóp, a my bezpośrednio dotykamy asfaltu. Tym samym narażamy się na bardzo poważną i bolesną kontuzję. Z jeszcze groźniejszą sytuacją mamy do czynienia, gdy motocykl przygniecie nasze nogi. Istnieje bardzo duża szansa, że stopy zostaną poważnie uszkodzone. Natomiast buty motocyklowe dobrej jakości od Moto-Tour.com.pl mają dodatkowe usztywniacze, protektory, ślizgacze, które mają chronić stopy, kostki, ogólnie nogi motocyklisty.

Buty motocyklowe – jak dobrać rozmiar?

To jedna z najważniejszych kwestii. Idealnie dopasowane buty nie powinny przesuwać się na nodze. Nie mogą być też zbyt ciasne. Idealne buty powinny być po prostu bardzo dobrze dopasowane. Warto wiedzieć, że ten rodzaj obuwia jest bardzo sztywny. A więc nie będziemy mogli ich rozchodzić czy rozbić u szewca. A zatem obuwie motocyklowe po zapięciu wszytki klamer i zamków musi być po prostu idealne.

Nie należy spodziewać się ponadto, że rozmiar butów codziennych pokryje się z tymi na motocykl. Najlepiej skorzystać z tabeli rozmiarów, którą na swoich stopach internetowych ma każdy, liczący się producent obuwia. Na zakupach warto wybrać nieco większe buty. Wszak pod koniec dnia nasze stopy mają tendencje do puchnięcia.

Comments are closed.