Podnośniki motocyklowe typu V

Każdy właściciel motocykla zdaje sobie sprawę, że korzystanie z ukochanego sprzętu bez odpowiednich akcesoriów jest niemożliwe. Jednym z nich jest odpowiednio dobrany podnośnik do motocykla, który powinien znajdować się w każdym garażu. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając stojak?

Dwa podstawowe typy podnośników

Obecnie producenci zaoferować mogą dwa podstawowe typy stojaków do motocykli. W sprzedaży dostępne są podnośniki motocyklowe hydrauliczne oraz stojaki typu V. Zarówno pierwszy, jak i drugi rodzaj podnośnika może w pełni zadowolić właściciela sprzętu.

Podnośnik do motocykla typu V sprawdzi się świetnie, jeżeli będzie on używany m.in. do czyszczenia, smarowania łańcucha i drobnych prac przy stosunkowo lekkim motocyklu. W przypadku właścicieli większych modeli warto postawić na podnośnik hydrauliczny.

Podnośnik typu V – na co zwrócić uwagę?

Stojaki motocyklowe typu V to najtańsze rozwiązanie na rynku. Nie można jednak zapominać, że ich jakość może być bardzo zróżnicowana. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest materiał wykonania.

Kupno stojaka, który został wykonany z cienkich rurek, o grubości nieprzekraczającej 20 mm jest złym pomysłem! Taki stojak z pewnością w krótkim czasie ulegnie poważnym odkształceniom i nie zagwarantuje odpowiedni stabilności.

Dodatkowo podnośniki motocyklowe nie powinny mieć żadnych łączeń. Oznacza to, że zawsze warto stawiać na modele wykonane z giętej rury. W takiej sytuacji nie ma ryzyka poluzowania spawów, czy też śrub.

Comments are closed.